0
User


Szukasz magazynu samoobsługowego na wynajem? To musisz wiedzieć?

Wynajem magazynów samoobsługowych to obecnie jedna z najpopularniejszych usług na rynku nieruchomości komercyjnych. Taki magazyn w wielu sytuacjach okazuje się ogromnym udogodnieniem – o czym pamiętać, decydując się na wynajem?

Magazyny samoobsługowe – czym są i gdzie wynająć?

Magazyny samoobsługowe przeznaczone na wynajem znajdują w większych obiektach. Odznaczają się powierzchnią od 1 m kw. do kilkunastu czy nawet ponad 20. metrów kwadratowych – w zależności od firmy świadczącej omawianą usługę. Bardzo często klienci mają możliwość skorzystania z dodatkowych udogodnień takich jak wózki koszowe lub paletowe. Stosowane są różne formy zabezpieczeń boksów, np. w Kangu Self Storage są to indywidualna karta dostępu oraz kłódka lub osobisty kod dostępu. Wypada w tym miejscu przypomnieć, że na razie nie wszędzie w Polsce można znaleźć samoobsługowy magazyn do wynajęcia. Wrocław oraz inne duże miasta to główne ośrodki, gdzie usługa jest dostępna.

Magazyny samoobsługowe – zalety

Największą zaletą magazynów samoobsługowych jest możliwość wynajęcia ich zarówno na krótki, jak i na długi termin. Umowy są zawierane przeważnie na czas nieokreślony z opcją wypowiedzenia ich w dowolnym momencie – oczywiście z zachowaniem stosownego okresu wymówienia. Magazyny są ponadto bezpiecznym miejscem do przechowywania rodzinnych pamiątek, sprzętu sportowego, nieużywanych mebli i wielu innych rzeczy, na które w mieszkaniu brakuje przestrzeni. Z samoobsługowych boksów chętnie korzystają również firmy. Usługa ich najmu jest znakomitą alternatywą dla wynajmu w tradycyjnej formie, gdzie w rachubę wchodzą duże hale magazynowe i długoterminowe umowy.

Magazyny samoobsługowe – jaki to koszt?

Dostęp do magazynu samoobsługowego nie wiąże się z pokaźnymi wydatkami. Za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc. Ostateczna stawka zależy od metrażu boksu oraz długości najmu – zasada jest taka, że im dłużej trwa najem, tym niższe są opłaty. Wpływ na ich wysokość ma też lokalizacja magazynu.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin