0
User


Samochody poleasingowe – co warto o nich wiedzieć?

 

 

Auta poleasingowe to ważny segment rynku używanych samochodów w Polsce. Wiele osób zastanawia się, czy zakup takiego pojazdu się opłaca. Jest wiele powodów, dla których warto wziąć go pod uwagę przy poszukiwaniach najlepszego dla siebie samochodu.

Auta poleasingowe – czyli jakie?

Samochody poleasingowe to pojazdy, które przez określony czas – zwykle są to 3-4 lata – były używane jako pojazdy służbowe. Mnóstwo firm w ten właśnie sposób wyposaża swoją flotę. Na leasing przeznaczane są przeważnie stosunkowo nowe samochody, które mają pełną dokumentację. Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma prawo do wykupienia pojazdu po bardzo atrakcyjnej cenie.

Auta poleasingowe – zalety

Eksperci z salonu Używane Jak Nowe podkreślają, że zdecydowanie największymi atutami samochodów poleasingowych są ich wiek oraz jasne pochodzenie, co do którego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ponadto tego typu pojazdy są w dość dobrym stanie technicznym – należy pamiętać, że podpisując umowę leasingu, leasingobiorca zobowiązuje się do regularnego serwisowania samochodu wyłącznie w autoryzowanych punktach. Systematycznie prowadzona historia szkodowości to kolejna zaleta, jaką wyróżniają się auta poleasingowe. Warszawa to pod tym względem jeden z największych rynków w Polsce – właśnie tu wybór ofert jest bardzo bogaty.

Auta poleasingowe – jak wybrać odpowiedni samochód?

Decydując się na zakup samochodu poleasingowego, należy mieć na względzie parę istotnych kwestii. Przede wszystkim należy właściwie określić własne potrzeby i zastanowić się, w jakim celu auto będzie najczęściej wykorzystywane. Duże znaczenie ma wiek samochodu oraz jego stan techniczny. Najlepiej rozglądać się za egzemplarzami z niezbyt dużym przebiegiem, chociaż w praktyce może się to okazać pewnym wyzwaniem. Niemniej warto podjąć ten wysiłek, aby mieć pewność, że zakupiony samochód będzie sprawny i posłuży przez co najmniej parę lat. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie dostępności i cen części zamiennych – to istotny czynnik wpływający na koszty serwisu.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin