0
User


Przegląd portali oferujących pracę

Ofert pracy w Internecie jest bardzo wiele, jak jednak znaleźć najbardziej pasującą do naszego profilu?


Przede wszystkim warto wiedzieć, który portal przeznaczony jest dla danej grupy odbiorców. Przecież na gumtree. pl nie będzie poważnych ofert dla dyrektorów firm, a na praca. pl nie liczmy na oferty dla fryzjerek i kosmetyczek. Chociaż oczywiście nie wykluczone, że i takie oferty będą się pojawiały.

Gumtree. pl
To przede wszystkim serwis skupiający oferty pracy z różnych dziedzin. Zazwyczaj jednak są to oferty dla osób, które nie mają zbyt wysokich kwalifikacji, a umieszczenie ogłoszenia nie kosztuje wiele, więc nie ma też odsiewu „spamerów” i ofert na nieuczciwych warunkach. Choć na początek, dla osób, które pracy dopiero zaczynają poszukiwać, jest to bardzo dobra opcja.

OLX. pl
Ten portal działa niemalże na takich samych zasadach, jak poprzedni. Jest jednak nowszy i pojawia się więcej ofert godnych zaufania.

Praca. pl
Na portalu Praca. pl pojawiają się oferty biznesowe. Najczęściej poszukiwani są specjaliści różnego typu. Zarówno wśród pracowników fizycznych jak i przedstawicieli handlowych czy dyrektorów i menedżerów.

Infopraca. pl
Jest to portal bardzo wygodny w użyciu. Można założyć bezpłatne konto, a na nim utworzyć prywatny profil kandydata. Dzięki temu po kliknięciu przycisku „aplikuj”, do pracodawcy trafia nasze zgłoszenie wraz z całym profilem i zamieszczonym CV. Profili można utworzyć aż pięć, więc też nie jest to proces w stu procentach zautomatyzowany. Po zgłoszeniu aplikacji widzimy też, czy pracodawca bierze nas pod uwagę w procesie rekrutacyjnym, czy odrzucił naszą aplikację.

Pracuj. pl
Jest to serwis poświęcony przede wszystkim dla specjalistów, pracowników średniego i wyższego szczebla. Tutaj nie znajdziemy ofert pracy do pracy produkcyjnej, czy ofert zatrudnienia na stanowisko sprzątaczki. A jeśli już – będzie ich niewiele. Od kandydatów najczęściej oczekuje się wykształcenia wyższego, a także znajomości jednego, a nawet kilku języków obcych w stopniu zaawansowanym.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin