0
User

Wejdź i dodaj Darmowe Anonse Towarzyskie


Polecane kremy nawilżające do cery tłustej i mieszanej

 

 

W przypadku cery tłustej, mieszanej lub trądzikowej bardzo często stosowane są kosmetyki mające za zadanie usunąć nadmiar sebum. Bardzo dobrze, jednak równie często ich skutkiem ubocznym staje się problem ze skórą podrażnioną i przesuszoną. Jak zatem poradzić sobie z tymi sprzecznościami i odnaleźć równowagę?

Stosowanie naprzemiennie kosmetyków przeciwtrądzikowych oraz do suchej skóry mija się z celem, a w dodatku może być bardzo uciążliwe. Ponadto skóra mieszana to właściwie obydwa wspomniane typy cery na jednej twarzy. Na szczęście wśród nowoczesnych kosmetyków pojawia się coraz więcej tych przeznaczonych do pielęgnacji oraz nawilżania dla osób z cerą tłustą, mieszaną lub trądzikiem.

Jak nawilżać tłustą cerę?

 

To wcale nie takie banalne pytanie. Typowe kremy nawilżające do cery tłustej różnią się stanowczo od typowych tego rodzaju kremów, jakie pod hasłem „krem nawilżający” znajdziemy w pierwszej lepszej drogerii. W przypadku cery tłustej, trądzikowej koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby były to kremy lekkie, często występujące w formie żelowej. Jednak to nie wszystko. Truizmem jest, że przed użyciem kremu do twarzy należy tę twarz dokładnie oczyścić. W przypadku cery tłustej i trądzikowej oczyszczanie jest wyjątkowo ważne i absolutnie konieczne! Dopiero na dobrze oczyszczoną skórę i jej pory można nakładać odpowiednio lekkie kremy nawilżające do cery trądzikowej, inaczej pory zatkają się jeszcze bardziej a pielęgnacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Colostrum dla cery problematycznej

 

Czy jest colostrum? To pierwsze mleko, jakie pojawia się zaraz po narodzinach cielaka. Jest niezwykle bogate w substancje odżywcze, a przy tym bardzo delikatne. Coraz częściej staje się bazą dla suplementów diety oraz kosmetyków. Dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej może okazać się zbawienne. Kremy nawilżające do cery mieszanej oraz innych wymienionych typów na bazie colostrum zawierają między innymi składniki działające przeciwzapalnie, redukujące zaczerwienienia oraz wzmacniające skórę jako taką. Pielęgnują jednocześnie zarówno tłustą jak i suchą skórę.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin