0
User


Nowoczesne wyposażenie pralni przemysłowej

 

 

Pralnie przemysłowe to jeden z popularniejszych pomysłów na biznes, wśród młodych przedsiębiorców. Jest to też jeden z głównych powodów do zmartwień w branży hotelarskiej, gdyż pralnie hotelowe muszą wykazać się naprawdę wysoką jakością wyposażenia. Zwykle długo poszukujemy firm czy osób prywatnych, które podejmują się wyposażenia pralni, zajmując się zakupem niezbędnego sprzętu, a także biorąc odpowiedzialność za ich rozstaw. Jednak posiadając trochę wiedzy, sami możemy wyposażyć pralnie w to co najlepsze i najskuteczniejsze. W co zatem powinna być wyposażona pralnia hotelowa i nie tylko?.

Pralnia hotelowa i nie tylko- w co wyposażyć?

Właściciele hoteli często zlecają usługi pralnicze zewnętrznej firmie. Jednak mogą oni sporo zaoszczędzić, zakładając własną przyhotelową pralnię. Wysokiej jakości maszyny i sprzęt często jest sporą inwestycją, jednak zliczając usługi firmy pralniczej, okazuje się, że poniesione koszty mogą się nam zwrócić w perspektywie czasu. Mimo, że akcesoria pralnicze jak i samo dostosowanie pomieszczenia, zajmie największą część naszego kosztorysu, to jednak warto pokusić się o taką inwestycję. Należy doliczyć do tego jeszcze przeszkolenie i zatrudnienie nowych pracowników. Jednak zyskujemy dzięki temu znacznie więcej, gdyż to my będziemy dzierżyć pełną kontrolę nad procesem prania. Będziemy mogli kontrolować koszty, co przełoży się na późniejsze oszczędności, a tym samym kontrolując wszystko, możemy zapewnić wyższą jakość usługi. Pralnie zewnętrzne zwykle mieszają wszystkie rzeczy, nie tylko hotelowe. Wykorzystują wysoką temperaturę, co może niekorzystnie wpłynąć na tkaniny. Dodatkowo niektóre środki chemiczne, nie stosowane odpowiednio, mogą doprowadzić do zniszczenia rzeczy. Panując nad wymienionymi czynnikami we własnej pralni, możemy zagwarantować jakość zbliżoną do najwyższej, a dodatkowo, jeśli poza sezonem hotelowym, mamy wolne moce przerobowe, możemy naszą pralnie hotelową, chwilowo zamienić na przemysłową i przyjmować zlecenia z zewnątrz co zagwarantuje nam większe przychody dla działalności. Jeśli więc podjęliśmy decyzję o pralni zewnętrznej, musimy rozważyć kwestie wyposażenia. Po pierwsze weźmy pod uwagę potrzeby. Wszystko zależy przede wszystkim od ilości dziennego prania. Czy potrzebujemy więc pralkę na 300 kilogramów czy jednak na 200 kilogramów? Musimy to obliczyć. Dodatkowo należy być świadomym, że jedna pralko wirówka nie będzie wystarczająca. Zwykle najlepiej wyposażyć się od razu w dwie lub trzy, ale o różnej ładowności. Kolejnym sprzętem jest suszarka, również więcej niż jedna, najlepiej różnego typu. Dodatkowo należy pamiętać o zakupie:

  • nawrotnej prasownicy
  • poziomowej prasy fasonowej
  • stołu do prasowania, który wyposażony będzie już w żelazka i wytwornicę pary
  • magiel
  • akcesoria takie jak wózki do przewozu prania czy wieszaki i pojemniki.

 

Gdzie kupić niezbędne wyposażenie?

Oczywiście znajdziemy wszystkie tego typu sprzęty w sklepach stacjonarnych. Będzie to swego rodzaju możliwość wyboru i oczywiście dowozu zakupionych rzeczy. Jednak coraz większe zainteresowanie wzbudzają sklepy online. Jednym z liderów w branży pralniczej od lat jest sklep gastroprodukt.pl. Cieszy się on ogromnym zaufaniem wśród klientów zarówno biznesowych jak i prywatnych. Na stronie znajdziemy szeroki wybór produktów, nie tylko pod względem parametrów technicznych, ale także pod względem designu. Rozmaite ładowności pralek, a także ogromny wybór akcesoriów, sprawią, że nawet najbardziej wymagający klient, będzie mógł znaleźć tam coś dla siebie i coś do spełni potrzeby jego i jego pralni. Dodatkowo cena w tym sklepie, idzie w parze z jakością. Produkty są solidne z długoletnią gwarancją. Dostawa jest szybka i łączy się z profesjonalną obsługą klienta. Na stronie sklepu, każdy produkt został dokładnie i szczegółowo opisany, podane zostały parametry i inne istotne informacje, co oznacza, że przed zakupem będziemy mogli dokładnie przestudiować specyfikę danego urządzenia i poznać jego możliwości, by nie kupować przysłowiowego "kota w worku".

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin