0
User


Mieszkania inwestycyjne- czym są i czy warto?

Od kilku już lat inwestowanie w nieruchomości stało się niezwykle popularne. Nie da się ukryć, że tego typu inwestycje mogą mieć bardzo różne oblicza. Niezwykłą popularnością cieszą się chociażby gotowce inwestycyjne, co ma związek z rozwojem turystyki i coraz większymi wymaganiami klientów odnośnie kwater i noclegów w popularnych miejscowościach turystycznych czy wypoczynkowych jak np. Kraków. W związku z tym, apartamenty inwestycyjne stały się jednym z gorętszych towarów, które obecnie znajdują się na rynku nieruchomości. Jednak czym są mieszkania inwestycyjne i jakie płyną z nich korzyści?

Czym są mieszkania inwestycyjne?

Dla wielu osób terminy takie jak "gotowce inwestycyjne" czy "mieszkania inwestycyjne" wciąż nie są do końca zrozumiałe. Z całą pewnością, rosnąca popularność tego typu nieruchomości, przyczyni się do zwiększenia świadomości odnośnie apartamentów inwestycyjnych. Warto więc już na początku przyjrzeć się bliżej tego typu obiektom. Otóż mieszkania inwestycyjne to nic innego jak zwykłe mieszkania, czy apartamenty, położone najczęściej w znanych miejscowościach wypoczynkowych lub takich, które są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Zwykle znajdziemy takie gotowce inwestycyjne w kompleksie mieszkań, które są przeznaczone np. na wynajem krótkoterminowy. Okazuje się, że niezwykle łatwo jest znaleźć np. mieszkanie inwestycyjne w Krakowie, gdyż jak wiadomo, co roku zjeżdżają tam tłumy turystów. Na samym początku, tego typu inwestycje pojawiały się głównie w miejscowościach położonych nad morzem, a także w górach. Niemniej jednak wraz z wyraźnym rozwojem turystyki, możemy znaleźć je również w popularnych miastach czy chociażby na polskich Mazurach. Jak działa sprzedaż i kupno mieszkań inwestycyjnych? Otóż jest to niezwykle proste, kupując wspomnianego już gotowca inwestycyjnego, zwykle podpisuje się umowę z operatorem. To on jest odpowiedzialny za bieżącą obsługę najmu, ale również za kontrolowanie stanu mieszkania i zgłaszanie nieprawidłowości. Jest to ogromne udogodnienie z którego może skorzystać inwestor, by nie martwić się, że przyjeżdzający turyści nie będą mieli jak dostać się do mieszkania. Co więcej inwestor nie obawia się również o to, czy mieszkanie inwestycyjne zostanie odpowiednio przygotowane i posprzątane przed przyjazdem kolejnych gości. Dodatkowo to od inwestora zależy, w jakim terminie mieszkanie ma być zarezerwowane wyłącznie dla niego, a w którym terminie mogą przebywać w nim goście. W tym wypadku jednak musi on mieć pełną świadomość, że każdy- osobisty- pobyt w mieszkaniu inwestycyjnym, szczególnie podczas sezonu turystycznego, znacznie obniży stopę zwrotu, na jaką inwestor może liczyć z tytułu najmu.

Korzyści płynące z gotowców inwestycyjnych

Nie da się ukryć, że mieszkania inwestycyjne mają wiele zalet. Jako pierwszy, można wymienić fakt, że gotowce inwestycyjne często sprzedawane są przysłowiowo "wykończone pod klucz". Żadne dodatkowe prace w mieszkaniu nie są wymagane, a to znacznie przyspiesza i jednocześnie ułatwia sam wynajem. Inwestor nie musi martwić się o odpowiednie wykończenie wnętrz czy zagospodarowanie mieszkania. Wówczas oznacza to, że tuż po odebraniu kluczy, można rozpocząć proces najmu i czerpać z tego zyski. Warto w tym momencie również wspomnieć, że zwykle mieszkania inwestycyjne, a właściwie sposób w jaki są one wykańczane, a także ich funkcjonalny układ, są zaprojektowane przez projektanta wnętrz. Oznacza to, że będzie ono idealnie dopasowane do wymagań przyszłych najemców. Kolejną zaletą, której nie można pominąć jest to, że inwestor bez problemów może powierzyć nadzór i obsługę nad apartamentem inwestycyjnym odpowiedniej firmie zarządzającej. Wówczas to ona przejmie na siebie sprawy związane z marketingiem, poszukiwaniem klientów, a inwestor wcale nie musi poświęcać czasu na tego typu kwestie. Dodatkowo, takie firmy, które biorą na siebie odpowiedzialność związaną z obsługą apartamentu, określa również w umowach odpowiednie stopy zwrotu. Zwykle wahają się one w przedziale od 6 do nawet 8% w skali rocznej. Można więc powiedzieć, że takowa inwestycja jest niezwykle intratną lokacją kapitału, która nie wymaga dużego zaangażowania ze strony inwestora.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin