0
User


maritom.pl Jak wybrać garaż blaszany dla siebie?

maritom.pl Jak wybrać garaż blaszany dla siebie?

 

 

 

Garaże blaszane to konstrukcje, które mają wiele zastosowań i wiele zalet. Stąd też często są wybierane przez inwestorów. To wszystko stoi za popularnością blaszaków. Jak wybrać dobry garaż dla siebie? Jaki sprawdzi się najlepiej?

Właściwy rozmiar
Blaszaki mają różne rozmiary. Koniecznie trzeba, więc zastanowić się przed zakupem, jak duży garaż będzie potrzebny. Ma to bezpośredni związek z tym, jak wykorzystany ma być garaż. Jeśli, więc ma być trzymany w nim samochód to blaszak powinien być odpowiednio większy. Jeśli natomiast chcemy garaż zamienić w przydomowy warsztat to trzeba pomyśleć o tym, co będziemy w nim robić i jak wiele miejsca będzie potrzebne. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że większy garaż to większe koszta. Niemniej, są one niższe niż koszty wymurowania garażu lub postawienia drewnianej wiaty.

Drzwi i wrota
Garaże z blachy dzielą się na różne rodzaje. Inwestor powinien wiedzieć, jaki rodzaj drzwi do garażu będzie mu potrzebny. Ważny jest też sposób ich otwierania, wielkość oraz umiejscowienie. W zależności od potrzeb blaszak może mieć zwykłe drzwi wejściowe lub wrota wjazdowe. Może też mieć je z boku lub na ścianie szczytowej. Jeśli występuje taka potrzeba to garaż blaszany może mieć nawet kilka różnych wrót. Dobrą praktyką jest wybieranie drzwi wejściowych oraz wrót po dwóch różnych bokach konstrukcji np. wrota u szczytu i drzwi z boku.

Kolor
Garaże blaszane mogą też mieć różne kolory. Najprostsze z nich są wykonane z surowej blachy ocynkowanej. Jest ona bardzo charakterystyczna i błyszcząca. Jeśli komuś się nie podoba lub nie pasuje ona do aranżacji otoczenia to można wybrać malowaną blachę. Dostępnych kolorów jest wiele. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, a konstrukcja staje się oryginalna i niepowtarzalna. Duża różnorodność kolorów ma swoje przełożenie w atrakcyjności tych konstrukcji.

Rodzaj podłoża
Garaże z blachy muszą też być zakotwiczone w gruncie. Nie mogą po prostu stać na ziemi. Planując, więc postawienie blaszaka trzeba też zastanowić się nad przygotowaniem podłoża. Możliwości jest kilka. Najbardziej popularne to wylanie cementowych stóp, które umożliwiają zakotwiczenie ścian garażu. Można też wylać cementową posadzkę na całej powierzchni garażu. To dobre rozwiązanie, gdy chcemy tam parkować samochód lub wykorzystać przestrzeń jako warsztat. Posadzka cementowa jest sucha i zabezpieczy trzymane w blaszaku przedmioty przed kontaktem z chwastami. Nie ma też możliwości, by została ona podkopana przez dzikie zwierzęta, w tym gryzonie.

źródło: https://www.maritom.pl/

 

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin