Legalne usługi i złomowanie samochodu w korzystnej cenie

2022-06-05 Poradnik
Legalne usługi i złomowanie samochodu w korzystnej cenie

 

Dobre oferty złomowania pojazdów

Profesjonalne firmy, które zajmują się tego typu usługami próbują zachęcić swoich klientów do skorzystania z usług nie tylko dobrą ceną! Kwoty wypłacane przez auto złomy przeważnie są podobne - większość ofert gwarantuje stawki na poziomie aktualnej ceny surowca + marża firmy. Jednak znaczącą różnicę można dostrzec w jakości usług złomowania. Spośród wielu ogłoszeń skupu aut, możemy również trafić na takie, które już na pierwszy rzut oka wydają się podejrzane. Co może oznaczać stwierdzenie: skup bez zbędnych formalności - w praktyce to, że nie dostaniemy żadnego pokwitowania ze stacji demontażu pojazdów, a samochód, który powierzyliśmy handlarzowi zniknął w nie do końca znanych okolicznościach! 

Dobre złomowanie aut to złomowanie legalne! Dokument potwierdzający dokonanie usługi zgodnie z prawem, to zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do demontażu lub umowa kupna sprzedaży z prawdziwymi danymi widniejącymi rejestrze firm. Tylko ten sposób dokonania kasacji lub sprzedaży na skupie aut gwarantuje, że ze starym samochodem, którego chcemy się pozbyć nie będą się wiązać dalsze kłopoty. Jest wiele ofert, które umożliwiają sprzedaż auta do złomowania w uczciwy sposób. Firma Auto-House również wydaje legalne zaświadczenie swoim klientom oraz pomaga we wypełnieniu i złożeniu wniosków o wyrejestrowanie pojazdu. Wybierając ich usługi na terenie Śląska i okolic, możemy być pewni, że są one zgodne ze wszystkimi standardami obowiązującymi w branży złomowania samochodów. 

Korzystne propozycje skupu aut

Gdy szukamy profesjonalistów od demontażu samochodu możemy również zauważyć, że niektórzy są w stanie dać wiele usług dodatkowych w gratisie. Może to być np. bezpłatny transport pojazdu na auto złom, lub dojazd lawety pod wskazany adres. Zdarza się również nieodpłatna pomoc w zakresie przygotowania dokumentów do Wydziału Komunikacji czy ubezpieczyciela (wniosek o zwrot składki OC). Występują też rabaty i zniżki na sprzedaż części, które w wielu wypadkach są sprzedawane przez firmy złomujące pojazdy. Korzystając z auto złomu lub skupu samochodów często otrzymamy również jakieś drobne upominki jak długopisy, breloki do kluczy, czy ramki na tablice rejestracyjne. 

Część skupów aut oferuje wyceny telefoniczne - to olbrzymi aut w stosunku do tradycyjnych, stacjonarnych oględzin auta. Przez możliwość załatwienia tej kwestii zdalnie możemy szybko dowiedzieć się jaką kwotę auto złom będzie w stanie zaoferować za auto, które mamy do sprzedania lub złomowania. Wystarczy podać informacje z dowodu rejestracyjnego dotyczące modelu, marki, rocznika pojazdu i poinformować o aktualnym przebiegu, aby uzyskać indywidualną ofertę na skup auta. Dzwoniąc do kilku różnych firm możemy poinformować pracownika handlowego o innych propozycjach cenowych - z pewnością przygotuje on dla nas konkurencyjną cenę.  

Podsumowanie: złomowanie aut i skup samochodów

Warto wybierać firmy, które oferują legalne usługi na auto złomie. Sprzedając stary samochód u nieuczciwego handlarza możemy mieć trudności z jego wyrejestrowaniem w Urzędzie Komunikacji. W zakresie złomowania możemy otrzymać dodatkowe usługi za darmo - transport lawetą czy odbiór pojazdu. Sprawdzajmy kilka różnych ofert, a rozmawiając z działem sprzedaży i skupu aut wspomnijmy, że otrzymaliśmy konkurencyjne wyceny. Wybierając firmę, której zdecydujemy się powierzyć auto do złomowania zwróćmy jeszcze uwagę na to czy odpowiadają nam jej godziny otwarcia i lokalizacja. 


Treść dodał: admin admin
Do góry