0
User


Jaki laptop biznesowy do pracy zdalnej warto kupić?

 

 

Praca zdalna nie była w naszym kraju zbyt popularna, mimo że jest sporo zawodów, które świetnie nadają się do wykonywania w domu.

W związku jednak z epidemią koronawirusa sytuacja ulegała radykalnej zmianie. Wiele osób w naszym kraju zaczęło wykonywać swoje zawodowe obowiązki w domu. Jaki laptop do pracy zdalnej sprawdzi się najlepiej?

Czym są laptopy biznesowe?

W sklepach zajmujących się sprzedaż laptopów można spotkać między innymi laptopy określane mianem biznesowych. To specyficzny sprzęt, który charakteryzuje się bardzo mocnymi podzespołami. Producenci laptopów biznesowych wyposażają je na przykład w bardzo wydajne procesory. Do tego mają one bardzo wytrzymałą obudowę. Wykorzystywany do pracy laptop ma najczęściej także bardzo pojemną baterię. Dzięki temu sprawdza się także podczas służbowych wyjazdów. Dobry laptop biznesowy będzie miał także przynajmniej 8 GB pamięci RAM.

Czy warto kupić laptop używany?

Laptopy biznesowe mają mnóstwo zalet, ale mają też jedną wadę: są drogie. Za nowy laptop biznesowy znanego producenta trzeba zapłacić minimum 2500 zł. Osoby, które nagle stanęły przed koniecznością pracy zdalnej mogą nie dysponować taką kwotą. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup laptopa poleasingowego. Osoby, które szukają dobrej klasy używanego laptopa biznesowego do pracy zdalnej, powinny zainteresować się laptopami poleasingowymi marki Dell. Używany laptop Dell może z powodzeniem służyć jeszcze kilka lat. Amerykański producent komputerów słynie z produkcji solidnych i wytrzymałych laptopów. Na pewno będzie to laptop, na który sprzedawca udzieli gwarancji. Okres gwarancji może u poszczególnych sprzedawców trochę się różnić, nie jest on jednak krótszy niż 3 miesiące. Ogromną zaletą poleasingowych laptopów jest to, że można je kupić za znacznie mniejszą sumę pieniędzy. Z reguły są one sprzedawane za 1/3 swojej pierwotnej ceny. Kupując używany laptop należy oczywiście liczyć się z tym, że może on być trochę porysowany. W przypadku laptopa marki Dell będzie to raczej jedyna usterka.

Laptopy biznesowe to sprzęt z wyższej półki cenowej. Osoby, które potrzebują laptopa do pracy zdalnej śmiało mogą kupić używany laptop biznesowy marki Dell. To solidny i niezawodnie działający sprzęt.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin