0
User

Wejdź i dodaj Darmowe Anonse Towarzyskie


Jaką sztuczną trawę wybrać do ogrodu, na balkon i taras?

Jaką sztuczną trawę wybrać do ogrodu, na balkon i taras?

 

Sztuczna trawa cieszy się obecnie dużą popularnością.

 

Jest dostępna nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Dlaczego warto ją kupić?

 

 

Zalety sztucznej trawy

 

 

Sztuczna trawa, która obecnie dostępna jest w sprzedaży w niczym nie przypomina tej sprzed kilkunastu lat. Z wyglądu podobna jest do miękkiej, zielonej wykładziny dywanowej. Wielu osobom kojarzy się także z miękkim dywanem. Sztuczna trawa jest rozwiązaniem, który sprawdzi się zarówno w przydomowym ogrodzie, na balkonie i tarasie. Jej montaż jest bardzo prosty. Na balkonie czy tarasie o prostokątnym kształcie do układania sztucznej trawy nie trzeba nawet zatrudniać fachowca, można ułożyć ją samemu. Z utrzymaniem sztucznej trawy nie wiążą się praktycznie żadne koszty. Nie wymaga ona nawożenia, nie trzeba jej podlewać ani kosić. Jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Powstałe na niej zabrudzenia łatwo spłukują się czystą wodą. Jeśli zabrudzi się trochę bardziej, można ją umyć dodając do wody delikatny detergent, na przykład kilka kropli płynu do mycia naczyń. Producenci sztucznej trawy zalecają czesanie jej twardą szczotką raz na kilka miesięcy. Sztuczna trawa sprawdzi się nawet na mocno nasłonecznionych miejscach. Jest bowiem odporna na promienie UV.

 

Jaką trawę wybrać i jak układać?

 

Aby kupić sztuczną trawę nie musimy dzisiaj nawet wychodzić z domu. Sprzedają ją dzisiaj również e-sklepy. Sztuczna trawa dostępna jest w rolkach mających szerokość 2 lub 4 m. Poszczególne rodzaje sztucznej trawy mogą różnić się długością źdźbeł. W przydomowym ogródku, ale także na balkonie czy tarasie wyjątkowo ładnie wygląda trawa multigrass o stosunkowo wysokich źdźbłach. Na balkonie lub tarasie sztuczną trawę mocuje się używając specjalnej dwustronnej taśmy. Układając ją w ogrodzie należy wcześniej wykonać warstwę drenażu. W miejscu, w którym ułożony zostanie trawnik ze sztucznej trawy należy wysypać i ubić warstwę tłucznia. Zapobiegnie to wyrastaniu spod trawy chwastów. Do przycinania trawy przyda się nożyk do tapet. Można zastąpić go ostrymi nożyczkami.

 

Sztucznej trawy nie trzeba kosić, podlewać, nawozić. To świetne rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają na dłużej. Po powrocie zastaną soczyście zieloną trawę.

 

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin