0
User


Jaką farbę wybrać do naszego mieszkania?

     Nie od dzisiaj wiadomo, że malowanie ściany to jeden z najprostszych sposobów na totalną metamorfozę naszego mieszkania. Nowy kolor ścian lub sufitów sprawi, że pomieszczenie w ciągu kilku dni będzie wyglądało jak zupełnie nowe, i to tak małym kosztem! Jednak aby efekt naszej metamorfozy był satysfakcjonujący, musimy dobrać odpowiednią farbę do konkretnego pomieszczenia, biorąc pod uwagę zarówno kolor jak i rodzaj farby. Poniżej przedstawiony został poradnik, który pozwoli nam na dobrać odpowiednią farbę do naszego mieszkania

Farba emulsyjna - najlepszy wybór w każdej sytuacji

     Wśród wielu dostępnych na rynku produktów, osoba nierozpoznana w temacie może mieć prawdziwy ból głowy. Mnogość producentów, rodzajów farb i kolorów może zniechęcić nas do rozpoczęcia metamorfozy. Jednak wśród wszystkich tych zagwostek, z pewnością możemy postawić na pewne produkty, które zawsze zagwarantują nam doskonały efekt. Tym rozwiązaniem jest farba emulsyjna. Jest to wodna emalia, która w idealny sposób kryje zarówno ściany, jak i sufity. Co więcej, ogromną zaletą wykorzystania farb emulsyjnych jest ich krótki czas schnięcia oraz skład, który pozwala nam bez ryzyka przebywać w pomieszczeniu pełnym oparów farby. Na rynku mamy obecnie setki kolorów i barw farb emulsyjnych, które z pewnością będą pasowały do każdego wnętrza. Standardowe farby emulsyjne świetnie nadadzą się do pomieszczeń takich jak pokoje dziecięce, salony, przedpokoje czy sypialnie. Co jednak w przypadku, gdy chcemy pomalować ścianę w łazience lub kuchni?

     Tutaj należy postawić na farbę emulsyjną przeznaczoną właśnie do tych pomieszczeń. Specjalne farby do kuchni i łazienki charakteryzują się tym, że z łatwością możemy ją szorować w przypadku każdych zabrudzeń - nawet tych z tłuszczu. Tego typu farby są specjalnie oznaczone, co ułatwi nam ich identyfikację w sklepie budowlanym.

Farby specjalne

     By urozmaicić nieco wygląd naszych pomieszczeń, możemy w niektórych miejscach wykorzystać nowoczesne rozwiązania, jakie niosą za sobą inne rodzaje farb. O czym dokładnie mowa? O farbach kredowych lub magnetycznych. Ściana pomalowana jedną z tych farb, swoją funkcjonalnością będzie przypominać tradycyjną tablicę szkolną lub magnetyczną. Jest to świetne rozwiązanie, które z jednej strony doskonale podkreśli aranżację wnętrza, a także wniesie nowe pokłady funkcjonalności. Nic tak bardzo nie ucieszy dzieciaków, jak ściana, na której mogą pisać kredą. Jest to też rozwiązanie, które doskonale sprawi się w kuchni - miejsce do zapisywania ważnych spraw do załatwienia lub mocowania magnesów. 

To jednak nie wszystko, co do zaproponowania ma rynek farb. Obawiamy się, że wybrana farba nie pokryje w pełni niedoskonałości naszego sufitu lub ścian? Nie ma obaw, gdy skorzystamy z dedykowanej farby do maskowania niedoskonałości. Dzięki specjalnej formule i składowi, farby takie doskonale pokrywają pęknięcia i krzywizny każdej ściany. 

Jak wybrać kolor farby?

     Kolor farby to często największy problem, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć podczas planowania małego remontu. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na funkcję wnętrza. Planujemy pomalować salon lub sypialnie? Postawmy na stonowane, ciepłe kolory, które będą pomagały w relaksie i odpoczynku. Pokój dziecięcy to z reguły doskonałe miejsce na eksperymenty z innymi, bardziej niespotykanymi barwami ścian. Domowy gabinet również ma potencjał do stania się wyjątkowo oryginalną przestrzenią pracy, gdy zdecydujemy się na ciemniejszy kolor. By upewnić się w naszym postanowieniu, warto skorzystać z oferty testerów, które pozwolą nam zweryfikować, czy dany kolor w istocie będzie pasować do miejsca, które ma zostać pomalowane. Dla odważnych dostępna jest również opcja mieszalnika, który pozwoli na zmieszanie różnych kolorów dostępnych na rynku farb.

     Jak widać, malowanie może stanowić niesamowicie dużą frajdę już od momentu planowania kolorów oraz rodzajów farby. Po samym malowaniu warto podkreślić nowy kolor ścian, wyposażając pomieszczenie w dodatki, które kolorystycznie dopasują się do nowej aranżacji https://domowyinspirator.pl/ .

 

 

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin