0
User


Franczyza sposobem na biznes dla nieopierzonych przedsiębiorców

Masz dość monotonnej pracy na etacie pod srogim okiem kierownika lub bycia jedynie trybikiem w machinie wielkiej korporacji?

Chciałbyś prowadzić własną firmę, ale nie dysponujesz wystarczającym kapitałem założycielskim lub brak ci doświadczenia i rozeznania w skomplikowanych arkanach biznesu?

Marzysz o tym, aby w końcu rozwinąć skrzydła i zostać szefem, ale nie masz szans na awans w strukturach swojej dotychczasowej organizacji ani nie wpadłeś jeszcze na żaden przełomowy ani innowacyjny pomysł na własny biznes, który gwarantowałby szybki zwrot z inwestycji?

 

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na choć jedno z powyższych pytań, idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest współpraca na zasadzie franczyzy. Franczyza polega na tym, że jedna ze stron zwana franczyzodawcą, zwykle firma ze sporym doświadczeniem i już wyrobioną marką na rynku, udostępnia drugiej stronie zwanej franczyzobiorcą gotowy pomysł na biznes wraz ze swoim know-how, siecią dostawców i sprawdzonymi procedurami, zapewniając jej także wyłączność działalności na określonym terenie, szkolenia i niezbędną pomoc merytoryczną w fazie rozkręcania biznesu.

 

Z kolei do obowiązków franczyzobiorcy należy zachowanie tajemnicy biznesowej, przestrzeganie ogólnej filozofii i założeń franczyzodawcy oraz uiszczanie ustalonej opłaty na jego rzecz. Ten rodzaj debiutu świeżo upieczonego przedsiębiorcy w świecie biznesu znacznie redukuje koszty uruchomienia działalności oraz zmniejsza ryzyko z nią związane, gdyż wiąże się z prowadzeniem biznesu w oparciu o wypróbowany schemat, pod egidą rozpoznawalnej marki i pod czujnym okiem starszego i bardziej doświadczonego partnera, który w każdej chwili jest gotów służyć radą i pomocą.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin