0
User


Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

 

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

 

Budownictwo modułowe to coraz bardziej popularna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące jednym z rodzajów budownictwa modułowego wykorzystywane jest obecnie do szybkiego i względnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej buduje się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe czy też domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w każdej branży, a biura z kontenerów korzystają z coraz większego popytu. Jeszcze jedną popularną formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

 

 

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

 

 

Czy to możliwe, aby wykonać komfortowy, funkcjonalny i do tego estetyczny budynek mieszkalny ze „zwykłego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, cechuje się surowym, zimnym stylem i prostymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego domu z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale też coraz modniejsze. Taki dom jest nie tylko znacznie tańszy w wykonaniu, w porównaniu do tradycyjnego budownictwa, ale również cechuje go wysoka energooszczędność. Wygląda więc na to, że domy z kontenerów są hitem idealnie wpisującym się w panujące trendy.

 

 

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa domu z kontenera?

 

 

Do budowy domów z kontenerów najczęściej używane są kontenery morskie. Są one zbudowane z samonośnej stalowej ramy, wykonanej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile te są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga wykonane są z kolei z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR. We wnętrzach domów z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z kolei wykonuje się na tej samej zasadzie jak w przypadku tradycyjnego budownictwa.

 

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin