0
User


Call Center - czy to się opłaca?

Od dłuższego czasu w Polsce niesamowitym tępem rozwija się działalność firm trudniąca się w usługach call center - jedne upadają szybko, inne prężnię brną do przodu.


Pojawiają się więc pytania - czy warto pracować w takim miejsu? Ile można zarobić? Jakie predyspozycję trzeba posiadać?


"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

Dla osób szukających pracy:
Jeżeli szukasz pracy i zastanawiasz się nad call center musisz wiedzieć o kilu istotnych sprawach.
Często osoby szukające pracy zwracają uwagę tylko na jeden czynnik - zarobki.


Wydawałoby się, że nie trzeba na nic innego zwracać uwagi - nic bardziej mylnego!


W dzisiejszych czasach ciągłych wzrostów, upadków, progresu czy regresu gospodarczego trzeba zwrócić uwagę nie tylko na zarobki, ale równiez na to jak firma prosperuje.

Lokalizacja
Wydawaloby się, że jest to rzecz błacha i malo istotna, aczkolwiek ma bardzo duże znaczenie.


Pomyślmy - dlaczego firma znajduje się na obrzeżach miasta, a nie w centrum?
Przyczyna jest bardzo prosta - oszczędności.


Im bliżej centrum miasta tym wyższe koszty utrzymania lokalu, jednak nie można pochopnie oceniać takich działań.


Często właściciele firm wolą zaoszczędzić na kosztach najmu, aby te pieniądze zainwestować w inne aspekty budowania biznesu.

Wyposażenie
Jeżeli zdecydowałeś się na rozmowę kwalifikacyjną w call center, zwróć uwagę na to jak to wszystko wygląda "od kuchni". Tak jak cześniej wspominałem, niektóre firmy pomimo kiepskiej lokalizacji inwestują w nią, aby realizacja zadań pracowników była przyjemniejsza i łatwiejsza.
Zwróć uwagę na zaplecze socjalne, toalety, sekretariat, etc.


Wydaj się śmiensze, co?
Być może! Ale jedno jest pewne - będziesz spędzać tam około 8 godzin dziennie, myślę, że warto zwrócić uwage na to w jakich warunkach spędzasz ten czas.

Podstawa godzinowa
Wiele firm oferuje wynagrodzenie tylko w formie premii sprzedażowej. Często jest to bardzo nieopłacalne dla potencjalnego pracownika. Dodatkowo dział rekrutacji zdaję sobie sprawę, że osoba szukająca pracy może bać się zapytać o podstawę wynagrodzenia. Przestan się bać! Pamiętaj, że w momencie szukania pracy, Twoim celem jest zarobienie pieniędzy i to jak największych! Zadaj to pytanie!

Premia sprzedażowa
Główny element zarobków w call center to premia - w tym aspekcie 80% zależy od Twojego zaangażowania, odporności psychicznej oraz najzwyczajniej w świecie komunikacji.


Zwróc uwagę na to kiedy premia jest wypłacana, jaki procent wartości transakcji trafia do Twojego portfela itd.


Ponownie - przestań się bać zadawać trudne pytania pracodwacy! Jego obowiązkiem jest wytłumaczyć osobie rekrutowanej wszystko od A do Z.


Sprzedaż to bardzo trudna działka, często możesz trafiać na niezbyt miłych klientów, dodatkowo pracujesz pod presją czasu - masz do zrealizowania cel dzienny, tygodniowy, miesięczny, kwartalny, etc.
Dla jednego będzie to motywacją, a dla drugiego presją, która będzie wpływać negatywnie na samopoczucie.


Jednak dla najbardziej wytrwałych czeka nagroda - wysokie zarobki, które są celem podjęcia pracy, prawda?

Umowa
Jeden z najbardziej kluczowych elementów zawierania jakiejkolwiek współpracy, na który musisz zwrócić uwagę!


Opowiem Ci pewną historię - kiedyś pracowałem jako kierownik oddziału w jednym z większych sklepów sprzedających sprzęt budowlany, dostałem propozycję pracy jako przedstawiciel handlowy, gdzie miałem otrzymać bardzo wysokie zarobki. Zdecydowalem się na zmianę pracy, zadowolony poszedłem podpisac umowę z nowym pracodawcą i jak się okazało, zostałem oszukany. Podczas podpisywania umowy dowiedziałem się, że na umowie widnieć będzie kwota w wysokości najniższej pensji krajowej, a resztę wynagrodzenia wypłacą mi w formie nieopodatkowanych diet.


Efekt? Sztucznie zaniżona zdolność kredytowa, niskie składki emerytalne oraz frustracja.

Pamiętaj, że masz prawo i obowiązek zapytać o każdy, nawet najmniejszy szczegół podczas podejmowania jakiejkolwiek pracy, obojetnie czy będzie to zarobek tymczasowy czy stały.


To od Ciebie zależy w jakim miejscu będziesz pracować, to Ty wybierasz oferty pracy!Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin