0
User


Żaluzje poziome - czy warto je zamontować?

 

 

 

Ludzie od setek lat używają zasłon, aby nadać swoim domom elegancki charakter i poczucie prywatności, a jednocześnie kontrolować dopływ światła. Od trzciny zdobiącej starożytne egipskie schronienia po bambus, osłaniający chińskie domy, dekoracje okienne zawsze były kluczowym elementem wystroju. Jeśli cenisz sobie styl i praktyczność, zdecyduj się na żaluzje poziome!

Doskonała kontrola światła

Montując żaluzje, możesz precyzyjnie regulować dopływ promieni słonecznych i prywatność. Jeśli chcesz zablokować światło, odchyl listwy na zewnątrz. Dzięki temu unikniesz odblasków i nadmiernemu nagrzewaniu się domu. Z drugiej strony możesz odchylić listewki do wewnątrz, aby skierować więcej światła do ciemnego pomieszczenia. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz opuścić lub podnieść żaluzję, by dopasować ją do swoich potrzeb.

Jeśli chcesz uchronić się przed oślepiającym słońcem i wścibskim spojrzeniem sąsiadów, zdecyduj się na ponadczasowe, trwałe, bezpieczne żaluzje poziome. W kolekcji znajdziesz modele z tworzywa sztucznego, aluminium i drewna. Żaluzje drewniane i drewnianopodobne są dostępne w różnych odcieniach bieli, szarości i brązu, dzięki czemu pasują idealnie do wnętrza.

Żaluzje poziome - bogaty wybór

Żaluzje poziome dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego idealnie dopasujesz do swoich potrzeb. Listwy drewniane zazwyczaj mają szerokość 30-55 mm, podczas gdy modele aluminiowe mini instalowane bezpośrednio na skrzydle okienne składają się z listewek o szerokości 25 milimetrów.

Możesz skierować listwy w górę lub w dół, aby uzyskać idealne połączenie prywatności i filtrowania słońca. W sypialni ustaw je do góry, by budziło Cię słońce. Natomiast w kuchni skieruj listewki w dół na blaty, dzięki czemu promienie słoneczne nie będą Cię oślepiać podczas przygotowywania posiłków.

Modele drewniane wprowadzą naturalny akcent, z kolei wersje z tworzywa sztucznego dostępne są w różnych odcieniach, dzięki czemu nadadzą efekt WOW w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, możesz go łatwo wyczyścić. Wystarczy, że przetrzesz drewniane lub aluminiowe listwy wilgotną szmatką, co kilka tygodni. W ten sposób pozbędziesz się brudu i kurzu, a żaluzje będą wyglądały jak nowe.

Stylowe i wytrzymałe osłony okienne

Jeśli chcesz zamontować żaluzje w pomieszczeniu o dużej wilgotności, takim jak kuchnia lub łazienka, zrezygnuj z prawdziwego drewna, które może się wypaczać. Poszukaj modeli z tworzywa imitującego drewna lub aluminium, dzięki czemu masz pewność, że poradzą sobie w specyficznych warunkach. Żaluzje poziome nadają się idealnie do okien w wykuszu, ponieważ do każdej szyby można przymocować jeden panel.

Podczas gdy rolety są zwykle wykonane z jednego kawałka tkaniny, żaluzje poziome składają się z wielu pojedynczych listew, które można obsługiwać jednocześnie. Występują w różnych kolorach, dzięki czemu możesz je perfekcyjnie dopasować do swojego wnętrza. Żaluzje zapewniają większą kontrolą nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia niż rolety.

Gdzie warto zamontować żaluzje poziome?

Żaluzje poziome nigdy nie wychodzą z mody i wyglądają równie dobrze w jadalni, jak i w salonie, gabinecie, czy sypialni. Wykonane są z szeregu poziomych listewek (stąd nazwa), instalowanych w drabinkach sznurkowych. Zazwyczaj podnosi się je za pomocą sznurka bezkońcowego, silnika elektrycznego lub przekładni z korbą. Drabinka sznurkowa pozwala łatwo i szybko zmienić kąt ułożenia listewek.

Żaluzje oferują ponadczasowy styl, który sprawdza się doskonale w domu, mieszkaniu lub w biurze. Możesz je śmiało zamontować w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, aby uniknąć odblasków na ekranach urządzeń.

Copyright © dodajogloszenia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt Regulamin