× Filtruj

Bezpieczna oferta kredytowa w 24 godziny

 Lokalizacja: Bebelno-Kolonia
 Dodano: 05.07.2024, 16:36

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi

 Lokalizacja: Breginie
 Dodano: 28.06.2024, 09:28
Sprzedam projektor

Sprzedam projektor

 Lokalizacja: Kołobrzeg
 Dodano: 04.02.2022, 17:48
6 000 zł do negocjacji
Sprzedam Samsunga s20

Sprzedam Samsunga s20 Pilne

 Lokalizacja: Kołobrzeg cały kraj
 Dodano: 04.02.2022, 16:18
1 600 zł do negocjacji
Apple MacBook, iPad Pro, iMac, Watch, wszystkie produkty Apple

Apple MacBook, iPad Pro, iMac, Watch, wszystkie produkty Apple

 Lokalizacja: Warszawa
 Dodano: 30.12.2021, 00:00
NON LHR GEFORCE RTX 3090 , RTX 3080 , RTX 3080 Ti , RTX 3070 , RTX 3060 Ti , RTX 3060
NON LHR GEFORCE RTX 3090 / RTX 3080 / RTX 3080 Ti / RTX 3070 /RTX 3060 Ti /RTX 3060

Obecnie ogłoszenia w dziale elektronika to nadal serwisy takie jak pokato.pl, sprzedawacz.pl i olx. Istotnym jest też i to, że na tych serwisach istnieją też i te zakładki, w których to można nabyć lub sprzedać nowy laptop, ten powystawowy lub używany w dobrym stanie wizualnym. Sprzedawanie elektroniki użytkowej takiej jak smartfon, laptop lub komputer stacjonarny nie jest też trudne, bo jeśli cena jest tą akuratną lub niezwykle atrakcyjną, to nabywca się znajdzie. Tylko na niezbyt popularnym serwisie aukcyjnym o nabywcę trudno, bo ludzie odwiedzają te serwisy oglądają oferty i nie kupują.
 

Dlaczego trzeba uważać?
 

Pewna część ogłoszeń powiązana z handlem elektroniką użytkową, a konkretniej z handlem jakimiś bardzo dobrymi laptopami z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach to rzecz jasna ogłoszenia, które wyglądają specyficznie. Zdjęcia wstawione do takich ogłoszeń wyglądają jak te pobrane ze strony producenta i co równie istotne opis też wygląda tak, jakbyśmy go widzieli już nie raz. Ogłoszenia takowe przez wielu już na wstępie są pomijane, bo to ewidentnie wygląda na jakąś próbę oszustwa. Jednym słowem na tego typu kiepską mistyfikację obecnie daje się nabrać niewielu ludzi, choć to nadal działa w jakimś stopniu. Istnieją tez sieciowi oszuści, którzy to starają się bardziej, czyli kopiują zdjęcia laptopa z aukcji, którą widziało niewielu i dodają do takiego ogłoszenia opis, który też widziało niewielu. Tego typu bardziej dopracowana mistyfikacja to rzecz jasna znacznie większe szanse na oszukanie kogoś, kto nie daje się nabrać na oklepany model oszustwa, ale to nadal coś co można rozszyfrować, bo jakaś część takich nie uczciwych handlujących robi sobie jeden numer na kartę do każdego z ogłoszeń i jeśli mają kilka laptopów, to bardzo szybko orientują się o który z nich chodzi.

 

Obecny świat
 

Dziś serwisy z ogłoszeniami ustępują miejsca portalom społecznościowym takim jak Facebook i grupom, które to istnieją na nich. Na tych grupach sprzedaje się laptopy, smartfony, tablety i inne rodzaje elektroniki użytkowej, czyli nawet termostaty wifi montowane na grzejniki. Dosłownie każdy typ elektroniki użytkowej da się w ich przypadku nabyć i co równie istotne tego typu nabywanie jest opcją prostą, bo wystarczy dogadać się ze sprzedającym w komentarzach lub za pomocą aplikacji Messanger. Rzecz jasna tak samo jak i w przypadku serwisów aukcyjnych da się trafić na oszustów, którzy sprzedają nam towar faktycznie nie istniejący, bo tacy ludzie chyba zawsze będą istnieć, ale oni zazwyczaj nie publikują swojej twarzy w formie zdjęcia profilowego i używają wyjątkowo popularnych imion i nazwisk, jeśli chodzi o te fałszywe profile. Właśnie na tego typu oszustów co jakiś czas się trafia i dlatego właśnie warto nie przyglądać się ofertom wyglądającym na zbyt atrakcyjne cenowo, czyli wybrać jedną z tych typowych cenowo i napisać do sprzedającego jakąś liczbę pytań, po to by upewnić się czy odpisuje tak jak trzeba.

Popularne serwisy.

Jeśli chodzi o ogłoszenia dotyczące sprzedaży elektroniki użytkowej lub aukcje to jedną z lepszych opcji jest Allegro i nie chodzi tu o to, że w przypadku markowego laptopa można wybrać opcję najtańszy wraz z kosztami dostawy. W tym konkretnym przypadku bardziej liczy się to, że można wnikliwie sprawdzić każdego sprzedającego. Jego oceny w formie gwiazdek i komentarze, które otrzymuje. Trafiają się tani sprzedający, którzy niemal w każdym dniu roboczym dostają te negatywne komentarze i ich warto unikać, bo jest spora szansa na zakup towaru uszkodzonego lub nie sprawnego, którego zwrot będzie koszmarem.
 

Inne istotne wzmianki
 

Ogłoszenia związane z elektroniką użytkową to też i te, w których przypadku mowa o wyjątkowo popularnym obecnie telefonie. Takowy jest rzecz jasna tym markowym, ma procesor o ośmiu rdzeniach i wyjątkowo dobry aparat cyfrowy. Na chwilę obecną tego typu elektronika użytkowa kosztuje bardzo wiele, a po blisko dwóch latach taki smartfon będzie wart 1/3 ceny obecnej. Tylko, że po dwóch latach jego stylistyka wykonania jak i inne walory będą zaliczane do przeciętnych. Dlatego tak wielu z nas nie inwestuje w tę najbardziej zaawansowaną elektronikę.

Do góry